Rock shox šakių priežiūra

Mūsų meistras Giedrius parašė ir pasidalino mintimis apie Rock Shox Dart, Tora, Recon, XC28-30-32TK šakes.

​​​​​​​Šakė yra vienas iš pagrindinių, sudedamūjų dviračio komponentų, renkantis šakes, jų kaina, kartais viršija pačio dviračio rėmo kainą. Šios dienos aprašyme apžvelksime kalnų dviračių šakes.

Dart3

Pradėkime nuo Rock Shock Dart 1-2-3 ir naujosios XC28TK, XC30TK Šių šakių reikėtų vengti, kodėl? Visų pirma viduje vyrauja plastmasės karalystė, kairėje pusėje dažniausiai sutinkame tepalinį (kartais nebūna, priklausomai nuo modelio) – fiksatorių lock’autą viršuje, apačioje šakės jautrumo svirtelę.

rebound

Čia kaip ir viskas aišku ir normalu, bet pakalbėkime apie dust-guard“us tai vadinamus purvų, dulkių, gumines apsaugas.

dust guardai

Pirma orginalios yra iš daug prastesnės gumos (priklausomai nuo modelio), greičiau suskeldėja ir pilnai neatlieka savo funkcijų. Kita bėda, mano paminėtų šakių, pigiausios versijos neturi elementarių kempinių, kurios surenka purvus ir kitus patenkančius nešvarumus. Dar vienas iš pagrindinių blogybių t.y viduje esantys “darbiniai – pagrindiniai“ žiedai – įvorės, per kurias vaikšto šakės kojos, jos yra plastmasinės. Kadangi anksčiau minėjau, kad silpna apsauga nuo purvų, plastikinės įvorės išdyla, atsiranda klibėjimas, o po subraižytu chromu šakės kojos pradeda rastis korozija. Čia dar nėra viskas, kairėje kojos pusėje yra elementari spyruoklė, kurios jautrumas labai ribotai derinasi, su svirtele viršuje. Jos dėka viduje mechanizmas plečiasi ir spaudžia spyruoklę iš viršaus. Spyruoklės problema yra tame, kad ji nejautri. t.y jei žmogus sveria virš 80 kg, šakė tiesiog sulys iki vidurio savo darbinės eigos, jei žmogutis lengvas, vėl negerai, nes ji nesugers tiesiog smulkių ir vidutinių duobių. Žinoma galima kažkiek išspęsti šią bėdą ir nusipirkti atitinkamo kietumo Rock shox spyruokles. Stenkitės vengti šių Rock shox šakių modelių, geriau pataupykit Recon ar Rebai ar kitų gamintojų aukštesnio lygio šakėms. Jei jau turit kažkurią šakę, iš mano paminėtų, gamintojas rekomenduoja atlikti apatinių kojų valymo – tepimo procedūras kas 50 važinėjimo valandų.  Iš asmeninės patirties sakau, kad reik kas 30-40 val jei mėgstat purvynus. Visai pamiršau šakių kojų išorinį apvalymą privaloma atlikti po kiekvieno važiavimo – būtinai! Nes visas pridžiūvęs purvas prie šakės kojų lys vidun, ir pradės savo purviną darbą.

Giedrius
tel: 861178461